Dubnový trénink po dorosteneckou kategorii.

Po starším žactvu pokračovala v dubnu naše pravidelná série otevřených tréninků i pro dorosteneckou kategorii.

Vzhledem k tomu, že i zde se nám už  víceméně vytříbila skupina, se kterou se pravidelně potkáváme, můžeme krásně navazovat tam, kde jsme v předchozí tréninkové jednotce skončili, což je obzvláště u této kategorie velmi cenné, protože už se pomalu dostáváme z individuálních činností do herního konceptu a do spolupráce mezi jednotlivými posty. Tato tréninková jednotka byla zaměřena především na rozhodovací proces v obraně i v útoku a na správný pohyb útočících hráčů, tentokrát  především na šikmý náběh z „autu“.

První – obecnou část měl pod taktovkou náš známý a oblíbený atletický a kondiční instruktor Robert, který našim svěřencům opět ukázal spoustu netradičních a efektivních cvičení k rozvoji koordinace, kondice a síly, a naši házenkáři nejen, že dostali pořádně do těla, ale ještě se u toho i pobaviliJ

V házenkářské části jsme zapojili rozhodovací proces už do pohybových her na začátku, kdy si hráči museli vybírat to nejvhodnější cvičení, podobně tomu bylo i u přihrávkového cvičení, pak následovalo rozcvičení brankářů a jednoduché střelecké cvičení a pak jsme šli naostro do „akce“. Většina cvičení se odehrávala v počtu 2:2 nebo 3:3 a vše bylo s obranou a v zápasových podmínkách. Hráči už věděli, co se od nich očekává, přesto se ukázalo, že udělat v konkrétní situaci správné rozhodnutí není nic jednoduchého a že to bude chtít spoustu práce a trpělivosti, což ale neznamená že by se naši házenkáři nesnažili, právě naopak, ale mnohým z nich chybí právě ta trpělivost.

Na závěr tohoto tréninku jsme si připravili novinku – snažili jsme se na učit spojky šikmému náskoku z „autu“ a tím jim usnadnit jak proskok mezi prvního a druhého obránce, ale i následnou spolupráci s křídlem, pivotem a potažmo i střední spojkou. Cvičení nám ukázala, že naše dorostenky a dorostenci jsou velmi talentovaní a učenliví a že soustavná práce a neustálé opakování určitě povedou ke kýženému výsledku, takže jsme byli po tomto tréninku opět velmi spokojeni a už se těšíme na květen.