Házená v Šantovce 19.9. – 20.9.2015

Házená v Šantovce.

V sobotu 19. a v neděli 20. září se v Galerii Šantovka konal Veletrh zájmových kroužků, jejichž zástupci měli za úkol  představit náplň svých kroužků a zodpovědět zájemcům všechny jejich otázky. Většina zúčastněných měla také připraveny krátké ukázky, aby děti viděly, co vše by se mohly naučit.

     Jedním z těchto  kroužků byla i házená. Dostali jsme stánek hned naproti hlavnímu pódiu, kde se vše odehrávalo, takže tam bylo celý víkend hodně živo. Ve stánku se zhruba po dvouhodinových intervalech střídali interligové házenkářky DHK Zora Olomouc a druholigoví házenkáři SK Velká Bystřice a ti se oba dny věnovali zájemcům o některé z kroužků, které jsme nabízeli. Kromě nabídek klasických házenkářských tréninků z mnoha oddílů Olomouckého kraje jako např. DHK Zora Olomouc, SK Velká Bystřice, Stm Olomouc, SK Žeravice, TJ Prostějov aj., jsme nabízeli také kroužek všeobecné pohybové přípravy pro ty nejmenší, který je organizován DHK Zora Olomouc a FTK UP Olomouc.

      Před stánkem jsme si postavili bránu, za kterou byl měřič rychlosti, a všichni si mohli vyzkoušet , jak rychlou mají střelu, dále mohli kolemjdoucí vyhrát zajímavé suvenýry a permanentky na zápasy z DHK Zora Olomouc a SK Velká Bystřice, a také si mohli prohlédnout atraktivní házenkářská videa z českých soutěží, z nejlepších světových lig a také z letního dětského házenkářského kempu.

     V sobotu i v neděli ve 12:30- 12:45 jsme měli ukázkový minitrénink na hlavní tribuně, kde jsme se snažili všem potenciálním zájemcům o házenou ukázat, co vše se můžou u nás naučit. V sobotu se předváděli své dovednosti Nikola Jansová a Michaela Ždánská z DHK Zora Olomouc, Kamil Zemánek a Petr Poršek z SK Velké Bystřice a hlavně naše talentovaná mládež – Matouš a Vojta Pečínkovi a Evička a Adam Horáčkovi z SK Velká Bystřice. Hráčky a hráči předvedli početnému publiku celkové rozcvičení s míčem, zajímavá přihrávková cvičení, různé druhy střelby a nakonec také spolupráci dvou a více hráčů. V neděli měli to stejné vystoupení Tereza Fryčáková a Markéta Hurychová z DHK Zora Olomouc, Michal Machynek a Petr Polách z SK Velká Bystřice a stejná skupina mladších žáků z SK Velká Bystřice doplněná o Vojtu Schaffnera.