Kondiční příprava se staršími žačkami a ml.dorostenkami Žeravic.

Po prázdninové pauzy jsme se zase s velkou radostí setkaly s našimi „starými“ známými ze Žeravic, tentokrát se staršími žačkami a mladšími dorostenkami na jejich soustředění ve Velké Bystřici.

Dostaly jsme za úkol trochu děvčata potrápit při tréninku rychlosti, rychlostní vytrvalosti a vytrvalosti, síly a dynamiky dolních končetin, tak jsme se do toho s chutí pustily;-)

Začaly jsme netradičním rozcvičením se švihadly, kdy se děvčata se švihadly nejen rozběhala, ale také si s nimi zahrála honičku, udělala si s nimi dynamický strečink a konci tréninku už je musela asi úplně nenávidět, protože musela absolvovat závěrečnou vytrvalostní pětiminutovku přes švihadla, kdy holky nesměly přestat skákat a ještě musely střídat intervaly padesáti procentního zatížení s maximální intenzitou.

Po úvodní části jsme se přesunuly do bystřického lesíku na kopečky, kde děvčata trénovala pomocí smajlíků poskládaných po trase a ti smajlíci jim dávali běžecké a posilovací úkoly, takže je možné že děvčata teď nebudou smajlíky dlouho používat, jak jsou na ně naštvané. Smajlíci jim nakazovali, ke kterému kuželu mají běžet a to třeba opakovaně, jestli si třeba cestu nahoru nemají zpestřit nějakými posilovačkami a pak si s nimi pohráli, když je při nácviku rychlé změny směru posílali od jednoho kuželu ke druhému, třetímu a zase zpět.

Po několika sériích se smajlíky si děvčata „odpočinula“ při překážkové dráze, na jejímž konci musela skládat puzzle a jako závěrečný bonus je čekalo již dříve zmiňovaná vytrvalost přes švihadla.

Trénink se opět odvíjel ve velmi přátelské náladě, přesto však děvčata makala naplno a opět ukázala, jak je příjemné s nimi pracovat.