konference mládeže 6. – 7. 1. 2018

O víkendu 6. a 7. 1. 2018 se v hale DHK Zora Olomouc sešlo přes 200 účastníků Konference mládeže, mezi nimiž byli i trenéři ČR a SR absolvující školení Master Coach. Posluchači se mohli těšit na náročný víkendový program.

Sobota byla z větší části pod taktovkou francouzského lektora Paula Landureho, který se v průběhu dne věnoval nácviku RÚ, obrany proti němu, spolupráci pivota a spojky a svůj blok uzavřel přednáškou o spolupráci spojek a křídel.

Francouze svými přednáškami doplnili také tuzemští lektoři a to Mgr. Michal Valenta, který měl praktickou ukázku atletické přípravy sportovců zaměřenou na rozvoj rychlosti a koordinace a Mgr. Jiří Dub, který sobotní program uzavřel výukou na plaveckém stadionu a věnoval se kondiční přípravě a regenerace ve vodním prostředí.

V neděli se pokračovalo hned od rána v ostrém tempu. Lektor Dušan Poloz nám předal něco ze svých zkušeností z angažmá v Norsku, ve svém tréninkovém čase se věnoval rychlému útoku. Brankářskou specializaci nemohl mít na starosti nikdo jiný než Lenka Černá, která holkám předala několik cenných rad a trenérům předala širokou škálu tréninkových cvičení přímo pro brankáře.

Celý víkend uzavřel Václav Riedl, který nám předal poznatky ze semináře v Německu.

Velkou pochvalu si zaslouží dorostenky DHK Zora Olomouc a dorostenci Velké Bystřice, kteří se snažili plnit náročné požadavky lektorů.