Neuvěřitelný výsledek charitativní akce „Házená pomáhá“

Charitativní den „Házená pomáhá“

V sobotu 25.11.2017 se ve Velké Bystřici konal další ročník charitativní akce „Házená pomáhá“.

Tento neopakovatelný házenkářský den vznikl díky vynikající spolupráci DHK Zora Olomouc a Házená Velká Bystřice, při čemž holky ze Zory, pod taktovkou Lucky Fabíkové, zajistily obsahovou stránku celé akce a kluci z Bystřice, vedeni skvělými nápady Nikoly Jansové a Kláry Sovové, jim zdárně sekundovali a podíleli se na celkové organizaci.

Celodenní akce byla rozdělena do několika částí tak, abychom pokryli všechny mládežnické kategorie a nezapomněli jsme ani na dospělé.

Dopoledne se děti vyřádily na tzv. házenkářské pouti, kde procházely házenkářskými i neházenkářskými disciplínami a jejich výkony byly ohodnoceny pouťovými penízky, za které si potom nakupovaly ve sponzorsky bohatě vybaveném stánku, takže nikdo nepřišel zkrátka.

Po házenkářské pouti následovala obědová pauza vyplněná zápasem mladších dorostenců Házená Velké Bystřice proti hostům z Nového Jíčína.

Po pauze přišla na řadu otevřená tréninková jednotka pro mladší a starší žactvo, pod vedením interligových házenkářek DHK Zora Olomouc, které se dětem více jak dvě hodiny intenzivně věnovaly a snažily se jim předat co nejvíce ze svých zkušeností a dovedností, což mělo u dětí, jichž se sešlo opravdu hodně, velmi pozitivní odezvu.

Po tomto tréninku čekal na všechny přítomné exhibiční zápas mužů Házená Velká Bystřice proti ženám DHK Zora Olomouc, jehož hlavním cílem bylo pobavit diváky, kteří přišli v hojném počtu. Cíl byl splněn a to nejen díky krásným házenkářským kouskům z obou stran. Viděli jsme i spoustu exhibičních a netradičních prvků, k čemuž se nechala zlákat i dvojice rozhodčích Jirky Kubise a Kristýny Vítkové. Utkání předcházela veřejná výzva děvčat z DHK Zora Olomouc adresována hochům z Velké Bystřice, ve které byly holky přesvědčeny o tom, že se dokážou ubránit a nedostanou od kluků více jak dvacet gólů. Diváci si mohli zápas zatraktivnit sázkami na své favority a pak s napětím čekat, jak to dopadne.

Po zápase přišla na řadu chvilka pro trenéry, kteří se pod vedením interligové házenkářky a zároveň sportovního psychologa Martiny Salčákové zúčastnili semináře na téma psychologické a teambuildingové aktivity pro všechny věkové kategorie, a jednu z těchto aktivit si mohli nejen trenéři, ale i rodiče a všichni další příznivci házené vyzkoušet v následném večerním programu, kterým byla společenská hra „Casino“.

Všechny aktivity se těšily hojné účasti a celý den se tak odvíjel ve velmi příjemné a veselé atmosféře, za což patří obrovské díky nejen všem zúčastněným, ale také sponzorům celé akce, bez kterých by se to v žádném případě neobešlo. Akci svými sponzorskými dary podpořili například: Velkoobchod potravin a dalšího zboží Makro, Lionsport s.r.o., České dráhy, Wůstenrot, Nutrend, Koyo, firma Vape, Geis, Honeywell, Česká podnikatelská pojišťovna, Český svaz házené a velké díky za velkou podporu celé akce patří Olomouckému krajskému svazu házené.

Veškerý výtěžek z tréninkových jednotek, občerstvení a doprovodného programu putoval na HEMATO – ONKOLOGICKÉ ODDĚLENÍ Fakultní nemocnice v Olomouci.

 

A nyní asi to nejdůležitější – letos se vybralo nejvíce za všechny ročníky a to neuvěřitelných 43.700 Kč!!!

Peníze byly bezprostředně po akci předány zástupci interligových házenkářek – Klárou Sovovou – a mužů Házená Velká Bystřice – Petrem Wolfem do rukou staniční sestry dětské hemato-onkologie Olomouc Evy Hůlkové.

 

 

Dovolte nám, abychom za celý realizační a organizační tým  RHC DHK Zora Olomouc a RHC Házená Velká Bystřice srdečně poděkovaly všem organizátorům, lektorům, aktérům, účastníkům i divákům za úspěšnou a velmi příjemnou akci, a zároveň Vám všem popřály všechno nejlepší do nového roku 2018.

Děkujeme.

Michaela Kaczmarczyková,Lucie Fabíková , Klára Sovová a Nikola Jansová