Olympijské naděje mají za sebou první minikemp.

Sotva v lednu skončily v Nymburku s děvčaty a v Břvích s chlapci Výběry házenkářských nadějí, začaly nám výběry nové – tentokrát pro ročníky 2002 a 2003 pro chlapce i pro dívky, a tyto výběry se budou každý měsíc scházet a připravovat se na Olympiádu dětí a mládeže v roce 2017.

V prvním kole těchto výběrů se ve dvou dnech ve Velké Bystřici sešlo zhruba 30 chlapců  a v Olomouci v hale DHK Zory Olomouc přes dvacet děvčat. Děvčata i chlapci si museli nejprve projít kondičními testy – běh na 2×15 m, hod míčem z místa do dálky, driblink na 30m, pětiskok a běh na 10x20m a po pauze se nám ukázali své házenkářské dovednosti při hře na dvě brány.

Obě skupiny byly velmi šikovné a ambiciózní a bylo na nich vidět, že se budou chtít o svá místa v reprezentaci Kraje poprat. U obou skupin se ještě několik děvčat i chlapců zejména ze zdravotních důvodů omluvili, takže dostanou šanci ukázat se při březnových výběrech, ale našim cílem je u obou skupin  stabilizovat zhruba 16-ti členný kádr a s ním blíže spolupracovat a připravovat se na olympiádu.