Olympijské naděje těsně před vrcholem

V pondělí 5. 6. 2017 měl dívčí výběr Olympijských nadějí svůj poslední trénink a tím uzavřel dvouletý cyklus pravidelné měsíční přípravy na Olympiádu dětí a mládeže konanou 24. – 29. 6. 2017 v Brně.

Vzhledem k tomu, že olympiáda se blíží mílovými kroky, tak tomu bylo přizpůsobeno i téma tohoto tréninku a tím byly útočné systémy a kombinace. Děvčata se – až na dva marody – sešla v plné počtu – a po průpravné části věnované rozběhání, protažení a průpravným hrám se šlo rovnou na „věc“ – už při střeleckých cvičeních do sebe holky vstřebávaly správné náběhy a křížový pohyb, aby pak vše spojily v herní kombinace s několika variantami. Aby to mělo ty správné grády, pozvaly jsme si posilu – trénink vedla bývalá reprezentantka a kapitánka interligového družstva DHK Zora Olomouc Jana Spíchalová , která ještě na závěr s děvčaty procvičila také souhru s pivotem.

Trénink splnil, co jsme očekávaly, děvčata si „oťukala“ dovednosti, které budeme dále prohlubovat a ladit při závěrečné fázi přípravy, kterou je třídenní soustředění v hale DHK Zora Olomouc, kde kromě házené budeme pracovat i na teambuildingu, a pak už nezbývá nic jiného než jen držet palce, aby se vše zúročilo ve správný čas na správném místě . na Olympiádě v Brně 24.- 29.6.2017 🙂