Otevřená tréninková jednotka pro minižáky a mladší žáky.

Ve čtvrtek 22.10.2015 se nám po dvoutýdenní sérii výběrových minikempů opět rozjel kolotoč pravidelných otevřených tréninků, tentokrát pro minižáky a mladší žáky. Tato tréninková jednotka byla rozdělena na dvě části – v té první jsme se věnovali všeobecným pohybovým dovednostem, kde si hráčky a hráči otestovali své rychlostní, koordinační, silové a obratnostní dovednosti.

     Nejprve jsme začali honičkami a zábavnými hrami jako například řeťězová honička, dotyková honička, opičí honička a molekuly a pák následovalo dynamické protažení s míčem. Po protažení byly děti rozděleny do několika družstev  a soutěžily ve štafetových hrách, které byly zaměřeny na už dříve zmiňované dovednosti. Poté, aby dětem nebylo líto, že nejsou ve školeJ, tak soutěžily v rychlosti, ovládání míče a ve vědomostních dovednostech, protože při všech těchto fyzických úkolech musely vyplňovat křížovku, a celá první část byla zakončena opičí dráhou.

     Druhý blok už byl věnován specifickým házenkářským činnostem, takže naše malé házenkářky a házenkáři se zdokonalovali v technice přihrávek, v přihrávkách po změnách směru, v technice „dvojkroku“ a následné střelbě a konečně také v uvolňování1:1přes „panáky“. Speciálním hostem této tréninkové jednotky byla interligová házenkářka DHK Zora Olomouc Ivana Salašová, která se po celou dobu dětem věnovala, pomáhala jim a ukazovala jim správné provedení jednotlivých činností.

     Většina dětí už s námi absolvovala předchozí otevřené tréninkové jednotky a bylo na nich vidět velké zlepšení v prováděných činnostech a obrovský zápal pro házenou.