OTJ pro dorostenky a dorostence.

Také dorostenci a dorostenky měli v únoru svůj termín pro otevřenou tréninkovou jednotku, která se konala ve čtvrtek 11.2.2016 a měla dvě části. 20 šikovných házenkářek a házenkářů tužila svá těla ve dvou tematicky zaměřených blocích. První byl blok byl zaměřen na obratnost a všeobecné pohybové dovednosti a pod vedením zkušeného atletického trenéra Roberta Novotného. Děvčata a chlapci se rozcvičili hodně netradičním a zábavným způsobem, kdy si zahráli několik her, prošli si atletickou a silovou průpravou a blok zakončili rychlostní minisérií.

Po pauze a krátké opětovném zahřátí pomocí soutěží na žíněnkách už následovaly jen specifické házenkářské dovednosti. Úvodní část byla věnována rychlé práci s míčem a rozhodovacímu procesu v maximální rychlosti jak v přihrávkové části, tak při rozcvičení brankářů a střelbě z postů.

Poté následovala cirkulační cvičení zaměřená na útok i na obranu, nejprve individuálně, potom ve spolupráci dvojic a celou OTJ jsme zakončili sérií rychlých útoků zaměřených  nejprve na rychlé rozehrání po góle a potom na přechod do druhé vlny rychlého útoku.

Celý trénink měl velmi rychlý spád, z dvaceti  účastníků, bylo 19, kteří s námi byli opakovaně a na celém tréninku to bylo hodně znát, s celou skupinou se výborně pracovalo a mohli jsme si dovolit i náročnější cvičení:-)