Petr Babák na Hané.

V pondělí 11.4.2016 dorazila na Hanou vzácná návštěva v podání bývalého reprezentačního trenéra juniorů i seniorů a trenéra extraligového Jičína Petra Babáka, který si s sebou přivezl svého svěřence – reprezentanta Davida Machalického. Pro trenéry si připravili seminář na téma: trénink brankářů a vedení zápasu – „koučink“, Petra s Davidem potom doplnila Michaela Kaczmarczyková, která trenéry inspirovala cvičeními na spolupráci mezi jednotlivými hráčskými posty.

V brankářském tréninků ukázali Petr Babák s Davidem Machalickým ve spolupráci s bystřickým Dominikem Kolovrátníkem velmi zajímavá a efektivní brankářská cvičení, v teoretické části se Petr Babák snažil trenérům vysvětlit hlavní zásady správného „koučinku“, kdy velkým přínosem byly zejména jeho bohaté vlastní zkušenosti.

Michaela Kaczmarczyková se zaměřila na spolupráci mezi jednotlivými hráčskými posty – spojka – křídlo, spojka – pivot, spojka – spojka a snažila se svým kolegům ukázat herní koncept založený na správných nábězích po tzv. stupňovaném paralelním pohybu a následně šikmém náběhu z „autu“ používaný zejména v norské a německé házené.

Všichni přednášející byli velmi podnětní a inspirativní a my se těšíme na další trenérský seminář, který proběhne zhruba zase za čtvrt roku, a ve kterém vám určitě nabídneme další atraktivní osobnosti.