Poprvé v novém roce s mladšími žáky STM.

První únorové úterý jsme byly pozvány na tréninkovou jednotku mladších žáků olomouckého STM, kam chodíme v pravidelných intervalech, což nás velmi těší, protože nejen, že se s chlapci už dobře známe, ale navíc můžeme dobře navazovat na předchozí práci. Pokyn trenérů zněl jasně: „Zónová obrana už nás nebaví, chceme něco akčnějšího, zkusme vysunutou obranu…“ A tak se i stalo:-)

Po zahřátí formou honiček a průpravných her, následovaly průpravná cvičení ve dvojičkách a úpolové hry, abychom do kluků dostaly pořád dávku zuřivosti a chuti se rvát, což potřebovali v pozdějším nácviku vysunuté obrany.

Poté jsme se všichni společně rozházeli a rozchytali jsme brankáře a šlo se na obranu.

Nejprve jsme začali herním cvičením na správný obranný pohyb s následným kontaktem proti útočníkovi, na což navazovala dvojitá činnost 1:1 na pozicích krajních a středových obránců.

Celý trénink měl opravdu hodně dynamický náboj, kluci už nás dobře znají, takže vše velmi rychle odsýpalo, a trénink tak velmi rychle utekl a než jsme se nadáli, byl konec, takže můžeme jen říct, že se těšíme na příště:-)