Poprvé v novém roce v Žeravicích:-)

První únorový týden se nesl v duchu setkání s našimi „starými“ známými – v úterý to bylo družstvo STM Olomouc a ve čtvrtek SK Žeravice, s nimiž se setkáváme v pravidelných intervalech, z čehož máme velkou radost, protože můžeme být svědky pokroků, které děvčata a chlapci dělají.

V Žeravicích jsme strávily celé dopoledne, kdy jsme měly nejprve tréninkový blok s minižactvem a po nich nastoupili starší žačky i žáci.

„Miníci“ i ti větší:-) se rozcvičili překážkovou dráhou sestavenou zejména z lavičky a balančních pomůcek, obtížnost byla zvolena podle věku jednotlivých kategorií, poté následovala u mini série zábavných průpravných her s větší či menší mírou specifičnosti, u staršího žactva jsme pak přešli ke kratšímu minibloku všeobecné pohybové dovednosti, který potom přešel ve specifická cvičení zaměřená na obrannou činnost, což byla hlavní náplň tréninku.

U našich mladších házenkářů jsme se v druhé části tréninkového bloku zaměřili hlavně na uvolňování s míčem i bez míče a na střelbu po různých druzích zátěže. Děvčata i chlapci byli úžasně nabití energií, kterou jsme museli mnohdy hodně krotit, na konci téměř tříhodinové tréninkové jednotky už ale pomalu ztráceli hlavně psychické síly, už se jim nedařila tak udržet pozornost, tak jsme místo náročnějších týmových cvičení zvolili individuální střelbu v různých pozicích, což se ukázalo jako dobrý tah, a celý blok jsme tak zakončili ve velmi pozitivní a příjemné náladě.

U staršího žactva jsme v té druhé části po dvou střeleckých cvičeních na „rozehřátí“ přešli zostra na obranu a po počátečním ostychu obzvláště u chlapců, se všichni přestali šetřit, a cvičení dostala ty správné grády. Obranné činnosti jsme pilovali v cirkulačních herních cvičeních zaměřených postupně na blok, na blok a činnost 1.1, na dvojitou činnost 1:1, a celý obranný blok jsme zakončili modelovým cvičení v postavení 3:3.

V této skupině byla vedoucí složkou děvčata, nejen proto, že se s nimi  potkáváme častěji než s hochy nejen z takovýchto tréninku, ale také z házenkářských nadějí Kraje, a tudíž už vědí, jak pracujeme a co od nás můžou čekat, navíc musíme zcela upřímně říci, že děvčata jsou velmi snaživá a disciplinovaná. Klukům chvíli trvalo, než se otrkali a začali se věnovat pouze házené, nicméně potom se do toho pořádně opřeli a rozhodně se nechtěli nechat holkami zahanbit, takže jsme celý tréninkový blok opět zakončovali s velmi dobrými pocity a s vědomí, že v Žeravicích roste opravdu spousta házenkářských talentů a že házenou tam mají všichni moc rádi a dělají pro ni všechno možné i nemožné:-)