První prosincový den v Kostelci na Hané.

V úterý 1.12.2015 jsme strávily odpoledne a podvečer v Kostelci na Hané, kdy jsme trénovali nejprve se staršími žáky a ml. dorostenci a poté s mladšími žáky. U té starší kategorie jsme většinu chlapců znaly, protože se s nimi pravidelně potkáváme otevřených trénincích nebo na výběrových minikempech Házenkářských nadějí, takže jsme se nemuseli zdržovat počátečním zvykáním si jeden na druhého a šli jsme rovnou na věc.

Začali jsme komplexní rozcvičkou přebranou od francouzského národního družstva mužů, ve které nejprve rozcvičíme celé tělo kloub po kloubu, a když jsme pořádně rozhýbaní, tak si zvýšíme tepovou frekvenci cvičení s větší intenzitou, až skončíme v úplném sprintu, a jsme tak zahřátí a připravení na vlastní trénink. Vzhledem k tomu, že kluci jsou na tom fyzicky velmi dobře, mohli jsme si dovolit přidat i fyzicky náročný miniblok zaměřený na rychlou práci nohou a činnosti v kontaktech.

Následně jsme pokračovali dvěma pohybovými hrami se specifickými házenkářskými úkoly a poté už jsme se od přihrávek, přes rozcvičení brankářů až po hlavní část, věnovali tématu, které si trenéři objednali, a tím byla spolupráce spojka – pivot, spojka – křídlo, hra do pivota. Celý tento blok jsme zakončili cvičením na uvolňování nejprve 1:1 a potom 2:2, vše v prostoru druhých krajních obránců, abychom právě mohli využít tu celý trénink nacvičovanou spolupráci spojky s pivotem a spojky s křídlem.

Celý trénink se opět odvíjel v pozitivní atmosféře, nutno říci, že s kosteleckými žáky a dorostenci moc rády spolupracujeme, protože na celým týmu včetně trenérů je vidět obrovský zápal pro házenou, radost z pohybu a celý trénink má neuvěřitelně dynamický náboj.

 

Po tomto tréninku nastoupila skupina 25 nadšených začínajících házenkářů, kteří měli až neuvěřitelné množství energie a byli nedočkaví, co jsme si připravili pro ně. Abychom je hned ze začátku navnadili, opět jsme si zahráli pár her, které ale měly v sobě skryté házenkářské úkoly, které musely plnit. Děti se snažily o co nejlepší výsledek a byly velmi soutěživé, takže někteří by se možná o vítězství svého družstva hádali ještě teďJ

Po tomto hodně adrenalinovém zahřátí jsme se důkladně rozcvičili a zkusili si i pár koordinačních a silových cviků – vše už bylo s míčem, a tímto jsme plynule přešli na nácvik základních házenkářských dovedností jako jsou: správná technika chytání a přihrávek, přihrávky v pohybu, správné postavení při střelbě a technika střelby, na závěr jsme se dostali i k základnímu uvolnění 1:1 přes obruče, aby si děti hlídaly opět správnou techniku.

Podobně jako u předchozí kategorie tento trénink velmi rychle utekl a zanechal v nás jen pozitivní pocity a taky myšlenku, že to s tou českou házenkářskou mládeží nebude až tak špatné, jak se často říká.

IMG_20151201_170342 IMG_20151201_170510