Specializovaný kemp – Zubří 21.-22.3.2019

 

Specializovaný kemp – Zubří 21.-22.3.2019

Ve dnech 21. a 22. 3. 2019 se v zuberské házenkářské hale uskutečnil již druhý specializovaný kemp pro spojky a brankáře narozené v roce 2004/2005. Akce byla společná pro RHC Zubří, RHC Velká Bystřice a RHC DHK Zora Olomouc.

Po prvním úspěšném pokusu jsme chtěli v tomto projektu pokračovat a navázat tam, kde jsme skončili. I tentokrát jsme přidali něco nového a to přednášku o správné výživě, která jde ruku v ruce s tréninkem a zvyšováním výkonnosti. Snažili jsme se hráčům a hráčkám ukázat, že správná životospráva, dobře zvolená a pravidelná strava je nedílnou součástí každodenní přípravy sportovce a že pokud to myslíme opravdu vážně a od svého těla chceme nějaký výkon, musíme se o něj také zodpovědně postarat a dát mu vše potřebné.

O teoretickou přednášku doplněnou diagnostikou fyzických předpokladů každého zúčastněného se postaral kondiční trenér a výživový specialista Pavel Nováček, který nám také připravil i speciální jídelníček přímo na míru. Zajistil nám také kondiční trénink, ve kterém se kluci i holky opravdu pořádně zapotili a opět vyzkoušeli něco, k čemu se běžně nedostanou.

Součástí specializovaného kempu byl také trénink rychlého útoku, o který se postaral trenér A Týmu HC Zubří pan Dušan Poloz.

V dalších tréninkových jednotkách jsme se zaměřili na obranné postavení a obrannou činnost celkově. Z přístupu mladých talentů jsme měli velikou radost, do všeho šli na plno a s velkým nasazením. Na závěr kempu jsme si vyslechli i zpětnou vazbu od samotných účastníků a díky jejich reakci jsme se utvrdili v tom, že naše snaha má smysl a rozhodně v tom hodláme pokračovat :). Proto se již teď těšíme na další kemp v podobném duchu, který směřujeme zase do Olomouce a o jehož podrobnostech Vás budeme včas informovat…