Sportovní liga základních škol

Finále Sportovní ligy základních škol

Celá republika žije vítáním jara a užívá si Velikonočních svátků, ve Velké Bystřici se ale jeden svátek konal již o pár dní dříve. Jednalo se o Republikové finále školních základních škol, na jehož organizaci se podílela Masarykova ZŠ a MŠ Velká Bystřice a klub Házená Velká Bystřice z.s.

Do našich dvou sportovních hal se sjelo šest týmů děvčat a šest týmů chlapců, kteří se probojovali právě až k nám do celostátního finále. Ve dvou dnech děvčata a chlapci sehráli náročná utkání ve skupinách a podle umístění dále postupovali do bojů o celkové umístění.

K vidění bylo mnoho velmi pěkných a napínavých utkání, ve kterých nechybělo nasazení, bojovnost a chuť hrát. Mezi chlapeckými družstvy bylo i družstvo domácí pořádající školy. Kluci si za své výkony zaslouží velikánskou pochvalu. Přestože spousta z nich nejsou aktivními házenkáři, do hry se pustili s chutí a snahou vyzkoušet si, o čem tento náročný sport je. Kromě úvodního utkání s týmem ze ZŠ Zubří, byla všechna naše utkání do poslední chvilky vyrovnaná, a přestože nám konec vždy o kousek utekl, jednalo se z naší strany o příjemnou podívanou.

Přestože se všechna družstva opravdu snažila, obě kategorie měly vždy svého jasného favorita. U děvčat to byl pravidelný vítěz školních turnaj – ZŠ Křiby Zlín a u chlapců také účastník ze Zlínského kraje a několikanásobný vítěz podobných akcí – ZŠ Zubří.

Děvčata ze Zlína ve finále, která v přímém přenosu přenášela Česká televize, porazila holky ze ZŠ Ústí nad Labem a Zubřani si poradili se soupeřem z Lovosic a zaslouženě si odvezli zlaté medaile.

Nad akcí drží záštitu Asociace školních sportovních klubů, která z pověření MŠMT celý projekt financuje, podílí se na celkové organizaci a odvádí velmi dobrou práci.

Nemůžeme nezmínit, že turnaj proběhl v až nezvykle příjemné a přátelské atmosféře, na čemž mají nemalý podíl rozhodčí, které měl na starosti hlavní rozhodčí – Jiří Kräuter. Svůj úkol zvládl absolutně bezchybně a rozhodně si on i všichni zúčastnění rozhodčí zaslouží velkou pochvalu J.

Poděkování za hladký průběh turnaje zaslouží všichni, kteří se akci jakýmkoli způsobem podíleli: předseda klubu Házená Velká Bystřice pan Pavel Vodička, sportovní ředitelé na obou halách pan Vítězslav Matulík a pan učitel Ondřej Dostál, ředitelka školy paní Jana Raková, starosta města Velká Bystřice pan Marek Pazdera, patronka akce paní Lucie Fabíková, fotografka paní Kamila Petrová, profesionální zdravotníci – Nadšení Moravští záchranáři, jídelna Masarykovy ZŠ a MŠ Velké Bystřice, firma Nutrend  a v neposlední řadě všichni pomocníci, časoměřiči a patroni z řad studentů Masarykovy ZŠ a MŠ Velká Bystřice, kteří odvedli vynikající práci.

Speciální poděkování patří paní učitelce Evě Poděbradové a žákyni ZŠ VB Nicol Schmiedové, které zazpívaly hymnu ČR a připravily nám tím krásný a nezapomenutelný zážitek.

Za necelý měsíc nás čeká podobné akce, tentokráte pro mladší ročníky a my se na ni už těšíme. J

Celkové pořadí:

Chlapci:

KONEČNÉ POŘADÍ
1. místo ZŠ Zubří
2. místo ZŠ Antonína Baráka Lovosice
3. místo ZŠ a MŠ Nové Veselí
4. místo ZŠ Jičín, Železnická
5. místo 11. ZŠ Plzeň, Baarova
6. místo Masarykova ZŠ a MŠ Velká Bystřice

 

 

Dívky:

KONEČNÉ POŘADÍ
1. místo 17.ZŠ Křiby, Zlín
2. místo ZŠ Ústí nad Labem, Hluboká
3. místo ZŠ a MŠ Havlíčkův Brod, Wolkerova
4. místo ZŠ a MŠ Velká Polom
5. místo ZŠ Starý Jičín
6. místo ZŠ K. V. Raise Lázně Bělohrad