Trenérský seminář 6. 10. 2017

V pátek 6. 10. 2017 se přes 50 trenérů se zúčastnilo trenérského semináře, který pořádalo RHC DHK Zora Olomouc a RHC Velká Bystřice. Bystřická hala na své půdě přivítala asistenta trenéra prvoligového fotbalového klubu Baníku Ostrava Mgr. Iva Gregovského.

První část semináře byla věnována inspiraci z jiných sportů, čehož se náš host přesně držel, ukázal nám prvky fotbalového tréninku, které lze velmi snadno transformovat na potřeby házené. Kluci si vyzkoušeli různá koordinační cvičení, core trénink a nakonec herní cvičení s míčem.

Po úvodní části pokračovala lektorka Mgr. Alena Vocilková, bývalá dlouholetá reprezentantka ČR a hráčka prvoligového dánského SonderjyskE, která nám poskytla inspiraci z dánského tréninku. Ani v této části nechyběly gymnastické prvky, koordinace, práce s míčem, velký důraz byl kladen na pohyb s míčem i bez míče.

Závěrečná část patřila herním činnostem jednotlivce, které si vzala na starosti Mgr. Lucka Fabíková, dlouholetá reprezentantka ČR, která nám předala zkušenosti z angažmá v Norsku a Německu. Nejprve se věnovala správné technice přihrávání a střelby, navazovaly útočné činnosti jednotlivce, uvolnění hráče s míčem a nevynechala ani obranné postavení.

Velkou pochvalu si zaslouží žáci a dorostenci Velké Bystřice, kteří čtyřhodinový blok zvládli s velkým nasazením a snahou něco se naučit.

Všem přítomným trenérům děkujeme za pozornost, doufáme, že seminář přinesl alespoň malinko něco zajímavého a použitelného a těšíme se na další spolupráci.

Tým RHC