Trenérský seminář pod taktovkou repre.

V pondělí 28.11. proběhl v hale DHK Zora Olomouc  dlouho očekávaný seminář pod taktovkou vedení reprezentačního družstva žen ČR. Seminář, který měl opravdu hojnou účast – přijelo nad 120 trenérů a trenérek z celé republiky -zahájil trenér interligových házenkářek DHK Zora Olomouc a asistent trenéra reprezentace Jan Bělka, který se zaměřil na netradiční kolektivní hry, které přispívají zejména k rozvíjení kolektivní spolupráce a team -buildingu a jejichž hlavním úkolem je pobavit a stmelit družstvo. Hry byly jak s míčem, tak i bez něj a všechny byly velmi inspirativní pro všechny věkové kategorie.

Druhá část semináře byla věnována brankářskému tréninku pod vedením asistenta reprezentačního trenéra žen ČR a zároveň asistenta reprezentačního trenéra mužů Slovenska Jiřího Mika, který ukázal nejen několik koordinačních a obratnostních specifických cvičení, ale také práci s netradičními pomůckami, které velmi přispívají k brankařském rozvoji. Získal jsme také spoustu inspiraci při brankářském tréninku jen s brankářkami, ale také při tréninku brankařů společně s ostatními hráči.

Po dvou praktických částech následovaly dvě teoretické, doplněné výkladem z vlastních zkušeností. Tu první měli psycholog reprezentačního družstva žen Michal Šafář a mentor a vedoucí družstva Petr Krob a ti vedli s trenéry debatu na téma individuálního přístupu k hráčům ve prospěch výkonu týmu, všichni diskutující uváděli spoustu příkladů z praxe a vyměňovali si své postřehy, což bylo pro všechny velmi přínosné, oba hlavní aktéři jsou navíc pověstní svým smyslem pro humor, takže se vše odvíjelo ve velmi pozitivní a příjemné náladě.

Celý seminář zakončil reprezentační trenér  žen ČR a trenér francouzského týmu Nantes Loire Atlantique Handball Jan Bašný , který všem poskytl cenné informace o tom, jak se pracuje s hráči, a potažmo týmem, na reprezentační úrovni, vše vždy ještě oživil svými osobními zkušenostmi, a také nám ukázal „francouzskou cestu“, tedy jak se to dělá v zemi olympijských vítězů. Velký prostor dal opět dotazům a debatě s trenéry.

Všichni přednášející  dostáli své pověsti dokonalých profesionálů a ukázali nám, jak se dělá házená na té nejvyšší úrovni, takže my jen doufáme, že jejich návštěva nebyla v Olomouci ojedinělá, ale že se s nimi na podobné akci opět brzy setkáme;-)