Začátek nové sezóny s Velkou Bystřicí v Žeravicích.

Začátek nové sezóny s Velkou Bystřicí v Žeravicích.

9.srpna jsme začaly novou sezónu v přípravě mladšího žactva Velké Bystřice na soustředění v Žeravicích. Odjely jsme tam v rozšířené sestavě, už na jaře nás posílila Monika Vykoukalová a nyní se k nám připojila také Jana Spíchalová, donedávna interligová házenkářka DHK Zora Olomouc.

Velká Bystřice se v Žeravicích připravuje již poněkolikáté a nutno podotknout, že jejich soustředění jsou stále lepší a lepší, jak se můžou všichni přesvědčit v následujícím videu: https://www.youtube.com/watch?v=VMwpW_1gyE8&feature=youtu.be

Početné vedení od trenéra počínaje, přes asistenta, vedoucího družstva, fyzioterapeutku, svačinářku a ekonomku v jednom atd. zajistilo dětem bohatý program, který zahrnoval jak házenou, tak kondiční přípravu, cvičení s hudbou, zábavné soutěže i večerní doprovodný program, takže děti neměly ani minutu nazmar.

My jsme s dětmi měli trénink zaměřený především na rychlost a rychlostní vytrvalost. Na rozběhání a rozcvičení nám nestačilo pouze házenkářské hřiště, ale využily jsme celého žeravického sportovního areálu, ze kterého jsme si udělali menší překážkovou dráhu, poté jsme si zopakovali sérii cviků na koordinaci a pak už jsme přešli na trénink rychlosti ve formě několika her, kdy děti bavily zejména piškvorky a biatlon. Poté jsme se zaměřili hlavně zakončování rychého útoku z různých pozic a po různých úkolech.

Přestože bylo na dětech vidět, že jsou z náročného programu unavení, tak trénink se odvíjel v hodně vysokém tempu a my jsme z něj odjížděly opět velmi pozitivně naladěny.