Další otevřená tréninková jednotka pro mini a mladší žactvo.

V prvním březnovém týdnu měla kategorie mini a mladšího žactva další otevřený trénink, ve kterém se kromě Michaely a Lucie Fabíkových představila i nová posila týmu RHC Olomouckého kraje Monika Vykoukalová. Tréninkový blok byl vzhledem k blížícímu se Házenkářskému desetiboji hodně zaměřen na všeobecné a koordinační dovednosti, malí házenkáři a jedna házenkářka si vyzkoušeli spoustu netradičních pohybových úkolů, a ve druhé polovině tréninkového bloku jsme se zaměřili na specifické házenkářské – zejména individuální – dovednosti.

Nejprve jsme se rozběhali netypickou překážkovou dráhou, aby si naši svěřenci připravili svaly a klouby pro nastávající zátěž, poté jsme se protáhli dynamickým strečinkem, po němž následovala série obratnostních cvičeních s míčem i bez míče a šlo se na lavičky, které byly pro některé opravdový křest ohněm. Po lavičkách jsme nejen chodili, ale i běhali, skákali, přecházeli po čtyřech, ručkovali, dokonce jsme si i přihrávali. První polovinu tréninkového bloku jsme zakončili činnostmi ve dvojicích, kdy jsme procvičovali zejména sílu a stabilitu.

Házenkářský část tréninkového bloku začala hrou „balónový autobus“, kdy musely děti prokázat velkou obratnost při práci s několika míči najednou a to vše v plném běhu. Poté následovala přihrávková část, kdy jsme pilovali techniku přihrávek z různých poloh a nakonec v běhu po celém hřišti a pak už jsme přešli na střeleckou část, kde jsme nejprve procvičovali rychlou reakci na pohyb trenéra, kolem kterého se museli házenkáři uvolnit, poté následovala střelba ve dvojičkách po uvolnění 1:1 a zpětném pohybu a na závěr jsme pilovali techniku střelby po dvojkroku „hop – hop“ s pomocí seskoku z laviček.

Všichni házenkáři i jediná osamocená házenkářka se moc snažili, někteří si dokonce sami přicházeli pro rady, a celá tréninková jednotka se tak odehrávala ve velmi příjemném a energií nabitém duchu.