Dubnový otevřený trénink pro starší žactvo.

Také v dubnu pokračovala naše pravidelná série otevřených tréninků, tentokrát začala kategorie starších žaček a žáků.

Vzhledem k tomu, že už se nám víceméně vytříbila skupina, se kterou se pravidelně potkáváme, můžeme krásně navazovat tam, kde jsme v předchozí tréninkové jednotce skončili. Dubnová trénink byl zaměřen především na rozhodovací proces v obraně i v útoku, v první – obecné části to byla hlavně složitější koordinační cvičení v pohybu s míčem, kdy byly souběžně zapojeny pohyby rukou i nohou.

Začali jsme netradiční atletickou abecedou, kdy jsme už od samého začátku pracovali s míčem, naši šikovní házenkáři se tak rozehřáli, pak následoval dynamický strečink opět s míčem a pak už jsme přešli k těm koordinačním cvičením v postupně se zvyšujícím tempu. Po této živější první části následovalo pár silových cvičení a první blok jsme zakončili několika hrami, kde musely děti zúročit to, co jsme předtím trénovali, hlavně koordinaci a kreativitu.

V házenkářské části jsme zapojili rozhodovací proces už do pohybových her na začátku, kdy si hráči museli vybírat to nejvhodnější cvičení, podobně tomu bylo i u přihrávkového cvičení, které po počátečním „rozkoukání se“ bylo v plném běhu, v zápasových podmínkách, pak následovalo rozcvičení brankářů a jednoduché střelecké cvičení a pak jsme šli naostro do „akce“. Většina cvičení se odehrávala v počtu 2:2 nebo 3:3 a vše bylo s obranou a v zápasových podmínkách.

Trénink byl velmi intenzivní, všichni hráči byli velmi disciplinovaní a neuvěřitelně soustředění na vše, co dělali, takže z naší strany opět velká spokojenost.