Házenkářské naděje ročníku 2002 – chlapci

Od středy 24. 1. do soboty 27. 1. 2018 se v Nymburku konal kemp celostátní kemp házenkářských nadějí chlapců narozených v ročníku 2002.

60 vybraných hráčů absolvovalo náročný program, který obsahoval testování fyzické výkonnosti, dovednostní soutěže, obsáhlé tréninkové jednotky a v neposlední řadě náročný turnaj, ve kterém hráči změřili své síly se svými spolubojovníky.

Náš kraj reprezentovalo 8 hráčů. Jmenovitě se jednalo o Erika Kašpara z HBC Olomouc 1966, Antonína Vodičku, Jana Vysloužila, Bohumila Možíše, Davida Schaffnera z Velké Bystřice, Marka Šebestu ze Žeravic a brankáře Vojtu Záchu z Velké Bystřice a Marka Kročila z HBC Olomouc 1966.

V testování fyzické výkonnosti – speciálně v disciplíně Beep test, si zaslouží zmínit vynikající výkon Erika Kašpara, který v testu vydržel až do třináctého levelu a disciplínu jednoznačně ovládl. Velmi dobře se prezentovali Jan Vysloužil a Bobo Možíš v soutěži sedmimetrových hodů, v níž se umístili mezi prvními šesti nejúspěšnějšími. Všechny disciplíny kluci zvládli velmi dobře a rozhodně svými výkony neudělali žádnou ostudu. To samé platí i o herním projevu. Kluci byli naprosto vyrovnanými partnery svým spoluhráčům, bojovali a snažili se ze sebe dostat maximum.

Do výběru týmu A byli nakonec vybráni spojka Tony Vodička a levoruká křídla Bobo Možíš a Marek Šebesta.

Všem našim hráčům patří obrovská pochvala za vzornou reprezentaci Olomouckého kraje a to jak na hřišti, tak mimo něj. Bylo velmi příjemné pracovat s touto skupinkou velmi nadějných hráčů, kterým přejeme, aby jim nadšení a nasazení vydrželo i nadále.

Poděkování patří Olomouckému krajskému svazu házené, který se postaral o veškeré organizační záležitosti a umožnil klukům účast na této akci.