RHC strávilo odpoledne v Kostelci na Hané.

Po třech měsících jsme byly opět pozvané na tréninkové odpoledne s Centrem Haná v Kostelci na Hané, kam jsme se moc těšily, protože s tímto klubem pravidelně spolupracujeme a kluci jsou do házené opravdoví „blázni“ a tréninky mají vždycky hodně velký náboj.V úterý 8.3.nás čekaly hned dvě kategorie – první byli starší žáci a mladší dorostenci a druhou byli „miníci“ a mladší žáci.

Pro starší žáky a mladší dorostence byla připravena tréninková jednotka s těmito tématy:

-individuální útočná činnost  – hlavně křídla a pivota;

– spolupráce spojka – křídlo;

– cvičení na rozhodovací proces.

Na začátku jsme naši hráče rozehřály koordinačně – obratnostními cvičeními s míči a pak jsme jim zvýšily „tepovku“ krátkou sérií skokových cvičení. Poté už jsme přešli na přihrávková cvičení – po jednoduchých přihrávkách ve dvojicích jsme zvolili náročnější variantu přihrávek po celé hale – v běhu – s obíháním kuželů.

Jako další následovala průprava na správnou techniku uvolnění 1:1  a pak už přišlo na řadu rozcvičení brankářů a jednoduché střelecké cvičení, kde už začala spolupráce spojky s pivotem a spojky s křídlem, která potom pokračovala v několika specifických herních cvičeních, a celý trénink jsme zakončili herním cvičení, kdy se hráči museli sami rozhodnout, která varianta je správná, zda individuální střelba, nebo přihrávka do křídla, nebo do pivota.

Jako vždy trénink velmi rychle utekl a opět se potvrdilo, jak se s kluky náramně spolupracuje:-)

Po tréninku starších žáků a mladšího dorostu nastala trochu „divočina“ – po jedenácti starších žácích a dorostencí přišlo do haly 25 pohybově nevybitých „miníků“ a mladších žáků:-) Pro ty jsme měly za úkol připravit trénink zaměřený na  – individuální útočnou činnost jednotlivce – uvolnění, kličky – na všech postech

– techniku střelby;

– přihrávku v pohybu.

Po rozcvičení formou her a koordinačních dovedností následovalo několik přihrávkových cvičení v pohybu, které pak přešly ve skupinová střelecká cvičení, a pak už jsme se věnovali individuální technice střelby a také nácviku správného náběhu na střelbu pomocí lavičky.

I tato skupina byla velmi aktivní a moc dobře se s ní spolupracovalo, a tak jsme z Kostelce opět odjížděly s velmi pozitivnímí pocity:-)