Turnaj RHC – Bohunice

V sobotu jsme v hale v Bohunicích změřily síly s dívčími výběry talentovaných hráček narozených v ročníku 2003/2004.

Turnaje se zúčastnila RHC Ostrava, RHC Zlín, RHC Brno a naše RHC Olomouc. Stejně jako u kluků i tady se hrálo systémem každý s každým a hlavním cílem bylo odhalení nedostatků, na kterých je potřeba zapracovat.

Holky se po pomalejším rozjezdu postupně probouzely a ukazovaly v nejlepším světle. Zdobila je velmi tvrdá obrana a jistota obou brankářek, díky čemuž jsme získávaly míče a dostávaly se do gólových situací. Potom, co si na sebe holky postupně zvykly a získávaly větší a větší sebevědomí, začal se nám dařit i přechod do rychlého útoku a byly k vidění i velmi pěkné házenkářské akce. Zaváhání přišlo až v posledním utkání proti RHC Zlín, ve kterém jsme po celou dobu tahaly za kratší konec, a přestože chvílemi náš výkon působil i trochu odevzdaně, dokázala se děvčata ještě vyburcovat, soupeřky potrápit a nedat jim nic zadarmo. Konečná prohra o dva góly rozhodně nebyla ostudou. Zapracovat musíme na postupném útoku, střeleckém postavení a spolupráci mezi posty.

Celkově turnaj hodnotíme velmi pozitivně, naprosto splnil cíl, kvůli kterému jsme jej absolvovaly a již teď se těšíme na další pokračování, které nás čeká pravděpodobně v září.

Holky si zaslouží velkou pochvalu za vzornou reprezentaci kraje a poděkování patří Olomouckému krajskému svazu házené za zajištění prostředků na dopravu a občerstvení hráček.

Vám všem přejeme příjemné házenkářské prázdniny a v nové sezóně na shledanou…